ORDU Hava Durumu
ORDU
Günün Makalesi
Briç'i Etkileyenler

İyi bir tedavi doğru teşhisle başlar. Öncelikle Briç sporunu yapmayı etkileyen parametreleri gözden geçirelim. Çok fazla olan bu faktörlerin bizce en önemlilerini incelemeye çalışacağım.
MANTIK
Mantık deyince hemen aklıma “Gerçekler acıdır, biber de acıdır o zaman biber gerçektir” geyiği gelir.
Mantık en basit anlamda doğruyla yanlışı ayırmamıza yarayan düşünme biçimidir. Öğrenilebilen ve geliştirilebilen bir yetidir. Hayatın her alanında gereklidir. Mantıklı insanlar &cced
→  → →

Devamı  →
Ordu Doğa Manzaraları
Kulübümüz Hakkında

ORDU

BRİÇ SPOR KULÜBÜ

Tarihçemiz,
     Ordu’da briç 1978’de Onur Altınel, Tayfur Kozoğlu ve Emin Yalçın Eriş öncülüğünde Teknik Elemanlar Derneği’nde başlıyor. 1980’de Vural Üçgül, Menderes Üçgül, Mustafa Gürsoy, Yaşar Duman, Aydın Meydan, İlker Çıtır, Mustafa Kaymak, Süleyman Özel, Sabri Eriş’in de katılımıyla Ordu Akın Briç ve Bezik Salonu’nda birkaç masa briç oynanıyor. 1985’ te Ordu’da il düzeyinde gayri resmi turnuvalar Yelken Kulüp’te oynanıyor.1988’de Türkiye Şampiyonlarına katılım sağlanıyor.
    1991 yılında Ordu Briç Spor Kulübü resmi olarak kuruluyor ve 1996 yılında Briç Federasyonuna bağlanıyor. Kulübün ilk yönetim kurulu Suat Tülek, Atilla Acar, Haluk Çelikel, Haluk Türkmen ve Mustafa Hatipoğlu olarak oluşturuluyor.
     Kulübümüzün kurulduğu andan itibaren Ordu’da ve Karadeniz Bölgesi’nde briçin yayılmasına önemli katkılar sağlanıyor. Her yıl düzenli olarak Türkiye şampiyonalarına katılan kulüp, günümüzde 53 aktif üye ile hayatına devam ediyor.
Vizyonumuz,
    Bilimsel yaklaşım ile briç sporunu yaygınlaştıran, geliştiren ve ulusal düzeyde başarılı briç sporcuları yetişitiren , ülkemizin önde gelen kulübü olmak...
Misyonumuz,
    Şehrimizde briç sporuna ve topluma değerler katan, cağdaş yönetim felsefesine sahip bir kulüp olmak...
Ordu Doğa Manzaraları
E-Mail ordubric@gmail.com
Telefon +90 (452) 223 37 08
Adres Fevzi Çakmak Cd. Ahmet Nasuhbeyoğlu İş Merkezi No : 23 Kat: 4 52100 Altınordu / Ordu

Faydalı Linkler

Günün Sözü


Şerefin kadar konuş desem, sonsuza kadar susacak insanlar tanıyorum.

Ordu Briç Spor Kulübü

  • - +90 (452) 223 37 08
  • - Fevzi Çakmak Cd. Ahmet Nasuhbeyoğlu İş Merkezi No : 23 Kat: 4 52100 Altınordu / Ordu